VÝZVA: Mountain Trail pro Každého

V tomto divném corona-období vyhlašujeme výzvu všem milovníkům Mountain Trailu – od úplných nováčků po pokročilé. Pokud to možnosti dovolí, zadáme každý týden soubor cviků, které můžete s koňmi procvičovat, vzájemně se vzdělávat a tak otestovat váš společný vztah.

Připravíme vám různá videa, všechny cviky jsou dostupné pro každého, s jakýmkoliv vybavením stáje, případně si jednoduché překážky můžete zhotovit v domácích podmínkách. Každé video bude tematicky zaměřené na nějakou oblast a členěné podle různých obtížností pro začátečníky či pokročilé a bude obsahovat několik cviků. Sami pak můžete jednotlivé prvky dále rozpracovat či upravovat.

Úvodní výcvik doporučujeme zahájit ze země, kdy se v souladu s principy Mountain Trailu učí kůň na základě pokynů člověka samostatně vyhodnocovat zadaný úkol. Pokud totiž zvládá kůň tyto prvky ze země, není pro něj problém vyřešit úkol i ze sedla s minimální podporou jezdce. Proto bude většina videí obsahovat výcvik na ruce, ale totéž lze samozřejmě cvičit i ze sedla.

Zapojte do přípravy sebe i svého koně a využijte tak smysluplně čas, který máme nyní k dispozici. Vše, co se společně naučíte, můžete později zužitkovat na kurzech či závodech anebo jednoduše pro zpestření každodenní činnosti.

Pojďte do toho s námi… Natočte a zveřejněte na FB ve skupině Czech Mountain Trail krátké video svého snažení. Nestyďte se pochlubit i malými úspěchy a pokroky a nebojte se ani toho méně povedeného!

Naše motto „Každý, kdo začne, je daleko před těmi, kteří to nikdy nezkusili.“

Pokud budete mít zájem, můžete si vyžádat hodnocení od rozhodčích (video lze poslat i jen v soukromé zprávě či poslat mailem odkaz na jeho uložení kdekoliv na webu). Seznam rozhodčích naleznete v sekci PRAVIDLA

DALŠÍ ČLÁNKY

(c) Czech Mountain Trail, z.s.  2022

Tvorba webových stránek – PAGRAFO