Pink team

MISTR – MT 15+ Ruka – Jitka Petrtýlová – Xenie,
2. VICEMISTR – MT 15+ Ruka – Monika Myšáková – Xenie,
1. VICEMISTR – MT Pony – Monika Myšáková – Xenie,
2. VICEMISTR – MT Pony – Adéla Procházková – Xenie,
MISTR – MT mládež Ruka – Adéla Procházková – Xenie,
– za rok 2022

> Rozhovor:

Srdcem našeho týmu je ponička Xenie. Je jí 13 let a z toho 10 let se již vzájemně obohacujeme, když nám pomáhá vymýšlet nové tréninkové metody. Její největší předností je klidná povaha, která je však překážkou v klasických jezdeckých disciplínách. Nejmladší z nás, Adélku (Procházkovou), spolehlivě provedla prvními jezdeckými krůčky. Hledali jsme proto možnost jejich dalšího společného uplatnění. Mountain Trail zcela naplnil naše očekávání, neboť rozvíjí schopnosti nejen koně, ale i jezdce/vodiče. MT se společně věnujeme čtvrtým rokem a stále objevujeme nové výzvy a cesty pro zdokonalení souhry člověka s koněm. Pro Xenii je to o to náročnější, že startuje zároveň v několika kategoriích, a to jak pro děti, tak i dospělé. Přesto již druhým rokem podává stabilní výkony a na MČR se umístila na stupních vítězů napříč kategoriemi.

Jitka a Monika (sesty v akci 😉 )
Co vás k MT přivedlo?
Koně jsou naše společná celoživotní vášeň, a díky tomu trávíme spoustu času pohromadě. V tréninku i péči o koně si vzájemně pomáháme a doplňujeme se. Vždy jsme se věnovaly spíše práci v sedle. Až díky Xeně a MT jsme objevily kouzlo práce ze země. MT totiž dává práci ze země praktické využití a je zde velký prostor pro zvyšování náročnosti tréninku.

Neláká vás zkusit MT i v sedle?
Ano, láká. Proto jsme tento rok vedle Xeny začaly trénovat i s „velkým“ koněm. Aby nejen Adélka, pro niž už bude Xena brzy malá, mohla i dál závodit i v sedle. Grim, náš nový člen Pink Teamu, se bohužel nešťastně zranil ve výběhu a letos se zvládl účastnit pouze soustředění a závodů v Nové Říši. Doufáme, že na jaře budeme moci navázat na započatý trénink a dále v něm pokročit. Pro nadcházející sezónu si proto nestanovíme žádné velké závodní ambice, ale půjde nám především o získávání zkušeností s novým koněm a nabývání sebejistoty při překonávání nových překážek. A snad si samy vyzkoušíme právě i závody v sedle.  

DALŠÍ ČLÁNKY

(c) Czech Mountain Trail, z.s.  2022

Tvorba webových stránek – PAGRAFO