Kateřina Vondráková

2. VICEMISTR – Working Race sedlo,
za rok 2022

> Rozhovor:

Jsi jsi se k MT dostala?
K MT jsem se dostala vlastně díky povaze moji kobylky Grace. Je zvědavá a vleze za mnou všude, i tam, kde by to člověk nečekal. Je učenlivá, snaží se mi vyhovět. Došlo mi, že je škoda nechat ji jen tak ladem. Poprvé jsme vyzkoušeli překážky v parku Verči Wágnerové v Nové Říši. Hned mě to chytlo. Od té doby se MT věnujeme.

Jak dlouho se věnuješ závodění?
Závody jezdím od roku 2019, tedy 4 roky.
Letošní MČR bylo naše třetí. Povedlo se nám získat titul 2. Vicemistr ČR ve Working Race sedlo, takže bylo úspěšné.

Co tě na MT baví?
Na MT mě baví přátelská atmosféra, která mezi námi je. To že si navzájem pomáháme a fandíme. Našli jsme si spoustu kamarádů, na které se těšíme víc než na samotné závody.

Kde a s kým trénuješ?
Jezdíme trénovat do Nové Říše a doma si stavíme menší tréninkový park s několika překážkami. Tam travíme asi nejvíc času.

Co bylo nejtěžší?
V každé fázi je něco zrovna nejtěžší. Ať už je to nějaká konkrétní překážka a nebo třeba jen naložit koně na cestu na trénink nebo závody. Všichni neustále překonáváme překážky a výzvy. O tom je celá filosofie CMT. A odměnou za to všechno pro mě není umístění nebo cena, ale to že můj kůň zvládne zdolat překážku nebo úkol, se kterou se třeba delší dobu potýká a najednou prostě dospěje do času, kdy její důvěra ve mě je tak velká, že bez váhání projde i tím, co byl dosud velký bubák

Izabelka Anderlová a New Beetle

Jak jsi se dostala k MT?
Závodím už 3 roky. K MT jsem se dostala díky mamce. Dřív jsem závodila s poničkou Penčou (Penelope Black Point) z té jsem bohužel vyrostla. Teď už jezdím a závodím na APH valachovi New Beetle

Kde a s kým trénuješ?
Jezdíme celá rodina trénovat do parku do Nové Říše. Nejvíc trénujeme s mamkou doma u nás na jízdárně. Na závodech mi pomáhají s tréninkem Monča s Jíťou (Pink Team)

Co tě na tom baví a čeho bys chtěla dosáhnout?
Baví mě celá ta atmosféra kolem. A to, že s mým koněm jezdíme, to co nás oba baví a naplňuje. Těším se vždycky na kamarádky. Když závodíme, navzájem se podporujeme a pomáháme si. Jednou bych se chtěla dostat na Paint Show.

Co je pro tebe nejtěžší?
Nejtěžší je překonávat nové výzvy, MT je čím dál těžší. A já s Beetlem s tím máme někdy problém. Překážky, které nemáme doma, se musíme učit těsně před závody. Někdy mám to vůbec nejde, v tu chvíli se musím uklidnit a pochopit, že Beetle je mladý kůň a stále se má co učit. Musím být víc trpělivá a hlavně být větší oporou svému koni.

DALŠÍ ČLÁNKY

(c) Czech Mountain Trail, z.s.  2022

Tvorba webových stránek – PAGRAFO