Katka Šufnerová

MISTR – Working Race Ruka,
MISTR – MT Pony do 120 cm,
1. VICEMISTR – MT 15+ Ruka
– za rok 2022

> Rozhovor:

Jak bys zhodnotila MČR v Mountain Trailu 2022?
Letošní Mistrovství ČR v Mountain Trailu bylo pro mě a mého koně velmi úspěšné. Podařilo se nám obhájit titul Mistra ČR v kategorii Pony z loňského roku a přidat k němu dva další. Získaly jsem titul Mistra ČR v kategorii Working Race z ruky a titul 1. Vicemistra ČR v kategorii MT 15+.
Tyto tituly jsou pro mě výjimečné, protože vše co jsme s Jitrou dokázaly, jsme se učily samy bez trenérů a jakýchkoli předešlých zkušeností.

Jak se ti spolupracuje s poničkou Jitrou?
Jitru jsem dostala jako vánoční dárek v osmi letech. Je mým parťákem už polovinu mého života. Mountain Trailu jsme se začaly věnovat před třemi lety. Tenkrát by mě vůbec nenapadlo, že se spolu zúčastníme nějakého mistrovství, a že budeme mít nějaké tituly. Jitra fungovala opravdu skvěle, byla pozorná a snažila se. Až na pár výjimek, kdy se nám úplně nepodařilo splnit úkol na překážce. Ale vím, že to byla především moje chyba kvůli nervozitě.

Jak tě Mountain Trail ovlivnil?
Mountain Trail mi úplně změnil pohled na komunikaci s koněm. Dostala jsem možnost nasbírat nové zkušenosti a dovednosti. Plánuji, že se budu Mountain Trailu věnovat i nadále.

DALŠÍ ČLÁNKY

(c) Czech Mountain Trail, z.s.  2022

Tvorba webových stránek – PAGRAFO