Pavlína Součková

1. VICEMISTR – Working Race sedlo,
za rok 2022

> Rozhovor:

Ahoj, jsem Pavlína Součková, bydlím v Moravském Krumlově na farmě, kde máme 5 koní a spoustu drůbeže a ráda bych vám pověděla něco o mně, našem koni, lidech, kteří mi pomáhají a podporují mě a také odpověděla na pár nejčastějších otázek.

Náš koník se jmenuje Dak a je to 15 letý valach, kříženec Paint horse X ČT. Krásný, vnímavý, empatický, hodný a velmi chytrý hnědák, který by člověku nikdy neublížil. Milující a schopný pro nás udělat cokoliv a jít kamkoliv jen proto, aby nám udělal radost – to je náš Dak.

Jeden z důkazů toho je, že jsme společně minulý rok na našem prvním mistrovství získali titul Mistra ČR ve Working Race Sedlo. Pro něj to samozřejmě nic neznamená, jen dělal to, co jsem po něm chtěla a zvládl to perfektně. Neví, že máme nějaký titul, pohár nebo stužku, není to pro něj důležité a pro nás by také nemělo být. Vždyť si přece kvůli nějakému titulu, stužce, poháru nebo medaili nezničíme vztah s koněm tím, že ho budeme nutit jít na překážku, kterou nezná nebo neumí. S úsměvem se podíváme na rozhodčího, mávneme rukou a překážku vynecháme a doma do příště dotrénujeme. Nemám pravdu?

Dak mě ale pořád utvrzuje v tom, jak výjimečný a úžasný je. Snaží se zvládnout cokoliv, co po něm chci, i když to někdy není zrovna jednoduché. Vidím, jak se snaží, a za to jsem mu neskutečně vděčná, nikdy mě nepřestane překvapovat. A díky tomu jsme letos na našem druhém mistrovství získali titul 1.Vicemistra ve Working Race Sedlo.

Nic z toho bychom společně nedokázali bez rodiny a přátel, kteří nás neustále podporují a fandí nám. Největší díky patří mému taťkovi, který mě naučil, jak si s koněm vytvořit jedinečný vztah plný vzájemné souhry, pochopení a souznění. Říkal mi spoustu moudrých vět. Vždy při nás stojí, pomáhá nám a podporuje nás. Druhé velké díky patří Míši Zachové, která mě naučila jezdit a přivedla mě k Mountain trailu. Společně s taťkem naučili mě i Daka překonávat nejen mountain trailové překážky. Takže děkuji rodino!

DALŠÍ ČLÁNKY

(c) Czech Mountain Trail, z.s.  2022

Tvorba webových stránek – PAGRAFO