Vyhodnocení sezony 2022 a nová vylepšení Czech Mountain Trailu

Poslední říjnový víkend jsme se v hojném počtu sešli v malebném areálu Equifarm Záduška, abychom zábavnou formou na koních i po svých zakončili letošní bohatou sezonu. Kromě her na jízdárně, fáborkované v terénu a sobotního rautu s tancem nás však čekala i pracovní část. V pátek i v sobotu se sešlo vedení klubu CMT a proběhla také Členská schůze CMT. Projednávalo se vyhodnocení sezony, předběžné výsledky hospodaření, kalendář, plány a změny na příští rok. Pro sezonu 2023 tak chystáme několik novinek, které potěší zejména juniory.

Pro velký počet startů v sezoně 2022 i pro zvýšený zájem o další doplňkové soutěže rozdělíme kategorie závodů na tři typy. Pořádající parky mohou vypsat buď kompletní závody, nebo zvolit jen soutěže klasického mountain trailu (a k nim lze přidat i rychlostní vybrané) nebo uspořádat jen rychlostní soutěže – working race (a k nim opět mohou přidat vybrané klasické disciplíny). Novou soutěžní kategorii budou mít junioři 12-14 let věku, a sice Working race Junior, kde budou mít povolen i cval. Pro soutěžící 15+ zůstává možnost startu ve WR Pokročilí a pro všechny dosud nevybodované pak zůstává možnost startovat ve WR Lehkém jen v klusu. Zároveň s tím připravujeme další zkvalitnění úloh se zařazením jízdárenských prvků, ale o tom až příště.

Dobrá zpráva pro členy je, že se nemění cena příspěvků na rok 2023, pouze je nutno je uhradit do konce února, jinak se navyšují o administrativní poplatek jako u nových členů. Pro členy je připravena řada výhod, od nulového kancelářského poplatku na soutěžích, přes slevy z kurzovného, slevy u vybraných sponzorů až po speciální chystaný šampionát – tedy celoroční bodování. Těšit se také můžete na nové oblečení a doplňky v našem eshopu a nový kabát dostanou i webové stránky www.mountaintrail.cz.

A jak tedy vypadalo letošní setkání na Zádušce? Opět zde byla skvělá parta, kdy se nás během prodlouženého víkendu sešlo kolem 50 lidí a 14 koní. Juniorky připravily krásné a vtipné hry na jízdárně, kde jsme si vyzkoušeli zručnost svou i svých nebo naopak vypůjčených koní a na sobotu nám nachystaly vyjížďku po fáborkách s hledáním tajenky. Celkem 4 týmy se vydaly na zhruba hodinovou trať, a kdo neměl koně, šel pěšky. Počasí bylo sice stylově dušičkové a chladnější, ale o to příjemnější pro naše čtyřnohé parťáky. Poprvé jsme v akci prezentovali nové vlajky z našeho eshopu, které si každý tým/stáj mohl nechat vyrobit se svým logem a ve svých barvách. Večerní raut i tanec byl skvělý, diplomy jsou rozdány a nám nezbývá než popřát, aby nám tento týmový duch vydržel i nadále! Děkujeme všem organizátorům, vynikající kuchařce Saše a vůbec všem, kdo se zúčastnili a přispěli tak ke krásnému zakončení Mountain Trailové sezony 2022.

DALŠÍ ČLÁNKY

(c) Czech Mountain Trail, z.s.  2022

Tvorba webových stránek – PAGRAFO