Karolína Holá

1. VICEMISTR – Mládež ruka,
za rok 2022

> Rozhovor:

Jak jsem se k MT dostala?
Vždycky mě to táhlo ke koním. Začala jsem jezdit u kamarádky, jejíž tatínek je chovatelem Welsh Cobů. Ale chtěla jsem něco víc, tak jsme s taťkou přemýšleli jak dál. Jelikož o mě táta měl strach, parkurové ježdění zamítl a hledal jinou možnost. Moc se mu líbil western. Shodou okolností se jednou na Hubertově jízdě seznámil s Míšou Zachovou. A za čas jsem u ní začala jezdit. Tím jsem se dostala k Mountain Trailu.

Co mě na MT baví?
Baví mě to, že ježdění Mountain Trailových překážek je hodně podobné s tím, co nás může potkat na běžných vyjížďkách, které mám nejraději. A taky se mi moc líbí souhra jezdce s koněm, kdy kůň musí co nejvíce důvěřovat jezdci a jezdec koni, aby co nejlépe zvládli zadaný úkol. A taky ta atmosféra na závodech.

Letošní MČR bylo moje první/kolikáté?
Letošní mistrovství bylo moje druhé. Minulý rok se mi podařilo získat titul mistra ČR v kategorii mládež sedlo s koněm Pure Beauty Power (zkrátka „Čonki“) z jezdecké školy mládeže Moravský Krumlov. Letos se mi s koněm Jane’s Yogi Jess od Peti Šotkovské podařilo získat titul 1. vicemistra v kategorii mládež ruka, což mě velmi potěšilo a překvapilo, protože nemám moc možnost s Yogim trénovat. Ale obrovskou radost jsem měla (i když vím, že tato disciplína nebyla mistrovská) ze štafety, kterou jsem šla z ruky s koněm Sweet Charlie Boy z JŠM Moravský Krumlov, kterému u nás říkáme lenoch Nino. Ve štafetě se mnou v sedle jel Miloš Vyhlídal. Mimochodem oba jeli perfektně.

Co bylo nejtěžší?
Daleko těžší jsou disciplíny z ruky, teda alespoň pro mě. Myslím si, že v tomto případě nejvíce záleží na koni, jak vás bude respektovat a následovat.

Kde, kdy, jak, s kým trénuji?
Trénuji v JŠM Moravský Krumlov kde máme k dispozici pět skvělých koní a výbornou trenérku. A díky tátovi, jsem se dostala k Petře Šotkovské, a k mému milovanému Yogimu, se kterým jsem byla letos druhá na MČR. Pokud to bude trochu možné, tak bychom chtěly s Peťou a Yogim dál společně trénovat a závodit, ale trochu problém je velká vzdálenost.

DALŠÍ ČLÁNKY

(c) Czech Mountain Trail, z.s.  2022

Tvorba webových stránek – PAGRAFO