MISTR – MT 15+ s Dick Spoonee Bar,
MISTR – Bridleless s Dick Spoonee Bar,
1. VICEMISTR – Tandem,
1. místo – Žolík OPEN sedlo s Dick Spoonee Bar
za rok 2022
> Rozhovor:
Jak jsi se k MT dostala?
K MT (resp. tehdy ještě Extreme trailu) jsme se s kluky (Unkas – kříženec QH x Appa x velkopolák; Baron – slezský norik) dostali v roce 2019 víceméně náhodou. Na začátku roku 2019 jsem s kluky začínala opětovně pracovat po více jak roční pauze a přibližně v té době vyrostl nedaleko od nás (30km) ET park ve Vinařích, tak jsem si řekla, že můžeme zkusit i něco nového (do té doby jsem se s nimi věnovala především westernu a zapřahání – obojímu se věnujeme i nadále).
Co tě na tom baví?
Každá překážka a různé způsoby jejího překonání jsou výzvou, která prověří vzájemnou důvěru mezi vodičem/jezdcem a koněm. Velmi se mi líbí německý koncept, kdy se před soutěžemi nesmí s koňmi na překážkách trénovat. Z tohoto důvodu jsem si letos velmi oblíbila nové doplňkové soutěže “Žolík”, kdy byly předem známy překážky, které se pojedou, ale konkrétní úkoly na nich se soutěžící dozvěděli až během soutěžního dne a nebylo tedy možné na ně koně natrénovat předem.
Letošní MČR bylo tvoje kolikáté?
Prvního finále jsme se účastnili v roce 2019 (tehdy ještě organizované jako CETC), následně v letech 2021 a 2022 (už jako MČR MT) – takže třetí. V roce 2019 se nám navíc podařilo vyjet i na finálové kolo německého šampionátu, kdy mi kluci udělali ohromnou radost, jak vše zvládli – dlouhou cestu tam, soutěže, neznámé překážky a dlouhou cestu zpět.
Co bylo nejtěžší?
Nejtěžší bylo se dokopat k účasti :). Ve všech případech se nakonec mému okolí podařilo mě přemluvit, že když už mám splněnou kvalifikaci a ani nemusím objíždět jiná kola, tak by bylo škoda tam nejet.
de, kdy, jak, s kým trénuješ?
Na MT nijak, nikde a s nikým netrénujeme. Pokud je to možné, tak klukům ukáži překážky den před soutěžemi. V případě Barona si hlavně já ujasním, jak se mi do které překážky vejde nebo nevejde :).
Na tandem ani trénovat nemůžeme, protože mám každého koně ustájeného v jiné stáji a potkají se až před odjezdem u přívěsu.
Oba koně doma pracují z 50-60% v zápřahu. S Unkasem coby “headshakerem” navíc není práce vždy jednoduchá a příjemná, např. s ním vůbec nepracuji na ruce ani bez uždění (ovladatelnost na ruce si s ním prověřím 10-15 minut před soutěží a pro Bridleless sundávám uzdečku až pár vteřin před startem).